A második világháború végéig a világhírű párizsi divatházakhoz hasonlóan Budapest szalonjai is ikonikus képviselői voltak a nagyvárosi divatkultúrának. A szocializmus évtizedeiben is neves divatszalonok képviselték Magyarországon a kortalan stílust és az eleganciát. A divat ritmusa a rendszerváltás után felgyorsult, egyrészt az erőteljes globális versenyben a tömeggyártás hatására megjelentek a fast fashion üzletek, másrészt az egyediségre, a magas minőségre és az exkluzív megjelentésre való igény hatására új szerepet kapott a divatművészet.
Zoób Kati budapesti divatműhelye kitűnő képviselője az haute couture szalonkultúrának. Divatháza olyan érték, amely ismeri és használja a divatművészet nemzetközi jelrendszerét és képviseli Magyarországot a high-fashion mezőnyében. A kollekciók tisztelegnek a régi mesterségek és a kézművesség előtt, és gyakran össze is fűzik az antik és a kortárs elemeket. Legyen a múzsa az Art Deco, népművészeti motívum, 18. századi bútorintarzia, reneszánsz kárpit, magyar koronázási palást vagy Lesznai Anna mesevilága, Zoób Kati kollekciói egyaránt tisztelegnek a múlt és a jelen előtt. A több nap alatt készülő, organzára applikált leheletvékony bőr rátéthímzés, a 18. századi történetet mesélő velúr intarzia, a rózsát ábrázoló szőrmeintarzia, vagy a kézzel felvarrt több száz gyöngy nemcsak kézműves technikákkal készült esztétikai bravúrok, hanem túlmutatva a divat keretein, kulturális üzenetek közvetítői is.
Zoób Kati neve ismerősen cseng minden korosztály számára. Csodás kollekcióival meghódította Párizst, Londont, Bécset, New Yorkot és Dubait. Az általa tervezett ruhaköltemények az elegáns múzeumi környezetben műtárgyakká válnak, a nemes anyagok és a régmúlt művészeti korszakok inspirálta motívumok lélekmelengető egésszé állnak össze. Örömmel tölt el minket, hogy május 19-től augusztus 27-ig a zalaegerszegi Göcseji Múzeum ad otthont a Repertoár – Az ellentétek harmóniája című kiállításnak. A gyűjtemény egy retrospektív tárlat és közel 70 öltözéken kelti életre Zoób Kati művészetének irányzatait és elemeit. Hívjuk és várjuk a közönséget, legyen részese egy léleksimogató, szemet gyönyörködtető kortárs divatművészeti kiálltásnak!
A nyári hónapokban több ízben szubjektív tárlatvezetéseket tartanak ismert zalaegerszegiek, felkért előadók.
A tízrészes sorozatban izgalmas lesz hallani, mit mond ugyanaz a kiállítás és a látvány a költőnőnek, a ruhaipari mérnöknek, a dekoratőrnek, a színész-rendezőnek, a pszichológusnak, a képzőművésznek, az ékszerésznek, a könnyűipari mérnöknek, a kulturális újságírónak és a könyvtárigazgatónak.
Az időpontok és az ismert zalaegerszegiek a következők:
2023. június 28., szerda 17.00 órakor Müller Imre ékszerész, festőművész
2023. július 7., péntek 17.00 órakor Nagy Réka pszichológus
2023. július 12., szerda 17.00 órakor Pánczél Petra kulturális újságíró
2023. július 20., csütörtök 17.00 órakor Takács Kata dekoratőr
2023. július 26., szerda 17.00 órakor Hangya Krisztina könnyűipari mérnök
2023. augusztus 3., csütörtök 17.00 órakor Tóth Renáta könyvtárigazgató
2023. augusztus 9., szerda 17.00 órakor Krajczár Béláné ruhaipari mérnök
2023. augusztus 16., szerda 17.00 órakor Dr. med. habil Gasztonyi Beáta PhD kórház-főigazgató
2023. augusztus 24., csütörtök 17.00 órakor Karáth Anita költőnő